Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

DOOPRAVDY NÁS ZARMOUTÍ JEN JEDNOU,

KDYŽ NAVŽDYCKY ODCHÁZEJÍ...

 Deny  

červen 1996 - 16.11.2009 (13let, 5 měsíců)

ale také Denča, Denita nebo familiárně Kožich...

Hlídač a obranář plemene německý ovčák (možná s příměsí čehosi). Pořízená od paní, která jí z lítosti odkoupila u obchodního domu Kotva a neměla pro její držení vhodné podmínky (městský byt s dalšími zvířaty a psy v domácnosti). Denitka byla temperamentní prdlouš do svého posledního dne. Milovala procházky v lese což dávala pokaždé hlasitě najevo. Vytrvale aportovala nejlépe klády z lesa, ale i míčky, kongy atd. Její doménou býval skok do vody ze stavidla. Denitka byla obeznámena s překážkami agility (pouze ale s překážkami vlastní výroby které nám umožnila pořídit a postavit na zahradě naše sestřenice a majitelka kamarádů labradorů) samozřejmě upraveným věku a možnostem. Lesní tvorové, domácí kočičáctvo, zloději a loupežníci i jiná havěť se museli mít na pozoru !!! Hrůzu jí naháněla bouřka a střílení z praku.

 

 

Baltazar

*30.6.2000 - 22.7.2015 (15 let, necelý měsíc)

kříženec amerického staford. teriéra a rhodéského ridgebacka

Baltík, strejda Balt nebo familiárně kostižer

Baltíka jsme dostali od paní, která měla náročnou práci a v jeho osmi měsících usoudila, že na něj nezbývá tolik času, kolik by potřeboval. Předla nám ho na parkovišti na Černém Mostě a on s námi bez protestů odjel domů, kde se rychle zabydlel a rozkoukal. Pohodář, kterého nic nevyvedlo z míry. Baltík mě zasvětil do tajů výcviku psa a agility, které zůstalo mým koníčkem dodnes. Závodil od roku 2005,  z kategorie LA1 přešel v roce 2008 do kategorie veteránů, v roce 2010 svoji agiliťáckou dráhu ve svých téměř deseti letech (bez dvou měsíců) ukončil.Oplýval neustále dobrou náladou a energií, nejraději řádil s pískacími hračkami a fotbalovým balonem. Rozený vodomil, lidumil a kostižer. Životním nepřítelem - mandarinky. Byl strýčkem pro moje kavalírky, které s láskou vychovával.

 

Dante Zaječická Horka

*9.8.2003- 8.10.2016 (13 let, 2 měsíce)

Cavalier King Charles Spaniel s PP, barva tricolor

Dantík byl pro míček nebo kus žvance ochotný udělat téměř cokoli a asi i proto byl zasvěcen do výcviku agility. Závratná kariéra nás v tomto směru nečekala, závodil od roku 2007, z kategorie SA1 přešel v roce 2009 do kategorie SA2 a v roce 2012 do kategorie veteránů....koncem roku 2012 ve svých 9 letech svou agility dráhu ukončil. Dantík vesměs zaskakoval nemocné a zraněné závodící pejsky a své úlohy se zhostil vždy se svou noblesou. Pro svou sebevědomou a vyrovnanou povahu byl doma často přezdíván jako "Pan domácí". Pejsek s věčným nadhledem, pohodář a flegmatik za každé situace. Procházky raději vyměnil za gaučink a pokud bylo i něco k zakousnutí, aby nebylo prázdné bříško, byl spokojený. Až na stará kolena se naučil plavat a svůj důchodový věk strávil ve svých rodných Zaječicích.

 

A3Ch. Fábio z Panství Lomnice 

 *14.3.2006 - 17.8.2017 (11 let, 5 měsíců)

Cavalier King Charles Spaniel  s PP, barva black and tan

Fábio byl největší potrhlík a rošťák z celé naší "psí rodinky", přezdíván byl někdy borderkou pro jeho neutuchající elán. Měl na svědomí nejvíce škod v naší domácnosti, jako štěňátko byl pěkný lotr. Sem tam jsme mu proto museli odpustit i nějakou tu neplechu a aby měl svou energii kde zužitkovat, začal trénovat agility. Jako mladého ho vyváděli z míry změny prostředí a občas z toho měl trochu nervy, to se ale postupem času změnilo a z Fabíka se stal veliký mazel, pes se smyslem pro legraci, milující všechny lidi i psy, zkrátka důvěřivý dobrák od kosti. Optimista každým coulem a sluníčkář, vodní živel vyznamenávající se i potápěním pod hladinu. Přezdívali jsme ho tak, jak mu začali říkat již v CHS "Lízátko z Lomnice"..  Závodil od roku 2007, z kategorie MA1 přešel v roce 2008 do kategorie MA2, v roce 2010 do kategorie MA3 a 19.11.2011 získal titul A3Ch. Na parkurech agility vyběhal nejedno vítězství a mnoho zkoušek a v dubnu 2014 svou agility dráhu ukončil. Měl splněnou zkoušku OB-Z.

 

 

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek